Batıl inanç ve okült uğraşlar ne gibi sonuçlar doğurur

Şeytandan yardım istenmesi neticesinde ortaya çıkan souçlar konusunda geniş açıdan bakmak gerekir. Burada şok edici bir durum söz konusudur. Şeytan kendi gerçek yüzünü saklamaktadır. Bu durumda sadece Tanrı gerekli yardımı verebilir.

Sevgili okuyucu, okült uğraşlar neticesinde ortaya çıkan sorunlara başlamadan önce aşağıdaki DUA ile Tanrı’nın yardımını ve desteğini isteyelim:

“Ulu Tanrım, tüm dileklerim ve teşekkürlerimle sana İsa Mesih adıyla yaklaşıyorum. Bana hayatımın neresinde okült uğraşlar içine girdiğimi göster. Şeytansal yardımların sonuçlarını ve etkilerini görebilmem için bana yardım et. Bana şeytanın ne gibi bedeller istediğini göster.” Sözünde şöyle demiştin: ‘Gerçeğin Ruhu gelince, sizi her gerçeğe yöneltecek’ (Yuhanna 16:13). Bu söze inanıyorum. Sana nerede suç işlediğimi anlamama yardım ettiğin ve bunların hayatımda ne gibi sonuçlar doğuracağını gösterdiğin için teşekkür ederim.

Şimdi Tanrı’nın Oğlu İsa Mesih’e güvenerek Tanrı’nın koruması altına girmek istiyorum. Senin sözün der ki: Rab’be yakaran herkes kurtulacaktır. (Elçilerin İşleri 2:21). Mesih İsa’nın beni gerçekten şeytanın etkisinden kurtarabileceğine inanıyorum. Bana armağan ettiğin bu görünür zafer için sana şükürler olsun. Amin.”

Öncelikle önemli bir gerçeğe sarılalım: İSA ZAFERLİDİR! Tanrı’nın sözleri şöyle diyor.

“Günah işleyen, iblis’tendir. Çünkü iblis, başlangıçtan beri günah işlemektedir. Tanrı’nın Oğlu, iblis’in yaptıklarına son vermek için ortaya çıktı.” (1. Yuhanna 3:8)

Sözlerimiz henüz bitmedi, ama öncelikle sevimsiz bir konu olan cine tutulmaya değineceğiz. Burada şeytanın karakterini ve gerçek amaçlarını tanıyacağız.

Burada yazdıklarımızla anlatmak istediğimiz sadece okült uğraşların olumsuz sonuçlarını ortaya koymak değildir. Asıl amaç, Tanrı’nın gerçek kurtuluşu armağan ettiğini bildirmektir.! Bu “kurtuluş müjdesi” herkese açıklanmalıdır. Binlerce okuyucu ve ben de burada anlatılan “Kurtuluş Yolunda” yürüdük. Bizim yaşadıklarımızın sonucu şudur. “İSA ZAFERLİDİR!” Sevigili okuyucu, sen de kurtuluşa giden zaferi yaşayabilirsin.

Şeytanın yardımını bilerek ya da bilmeyerek kabul eden herkes bir bedel öder. İster meraktan olsun, isterse “son çare” olsun veya isterse düzen böyle diye katılarak ondan yardım istememizin hiçbir önemi yoktur. Şeytan bizim kendisine yaklaşma nedenimizle ilgilenmez. Güya bize yardım eder, ama sonra insafsızca bedelini ister.

Örneğin bir bankadan kredi istediğinizi varsayalım. Birkaç form doldururuz, hakkımızda araştırma yapılır, sonra istediğimiz krediyi alırız. Bu parayla istediklerimiz gerçekleştirebiliriz. Bir araba alabilir, evimizi döşeyebilir, seyahat edebilir veya kişisel ihtiyaçlarımızı karşılayabiliriz. Parayı nereye harcayacağımız bize kalmıştır, yalnızca anlaşmadaki faizi ile birlikte aldığımız krediyi bankaya geri ödememiz koşuluyla. İşte aynı ilke “Şeytanın kredisi” içinde geçerlidir.

Şeytan yaptığı yardım karşılığında bir bedel ister. Ama herkes aynı bedeli ödemek zorunda değildir. Yardım karşılığında alınan bedel çeşitli şekillerde kendini belli edecektir. Karakter değişiklikleri, ruhi bunalımlar, neslin bozulması, bağımlılık, organik bozukluklar, cine tutulma, iman eksikliği gibi…

Bedel talebi çok değişken olabilir. Bu dertler kendisini herkeste başka başka şekillerde açığa vurur. Sık sık çeşitli alanların bir karışımı şeklinde de kendisini gösterebilir. Hiçbir durum bir değeriyle karşılaştıralamaz.

  Sevgili oluyucu, bu sevimsiz konuya rağmen sevindirici bir “MÜJDE” vardır: İsa Mesih senin tüm dertlerinden kurtulmanı sağlayabilir.

...