Geçmişden Sonsuzluğa 1

Biz nereden geldik? Uluslararası gerilimler neden uygarlığı yıkımla tehdit ediyor? Suç oranı neden yükseliyor? Ahlaksal standartlar neden geriliyor? Tanrı bütün bunlara kayıtsız mı kalıyor? Sorunlarımızı çözmemize yardımcı olacak herhangi bir şey yapıyor mu?

Beş kitaplık bir serinin ilki olan bu kitap, sıraladığımız bu sorunları yanıtlamaktadır. Dünyamızın nasıl oluştuğuna, insanlığın nasıl başladığına ışık tutmaktadır. Binlerce yıl önce göklerde başlayan trajik isyan anlatılmakta, Tanrı ve Şeytan arasında gelişerek yeryüzünün bütün sakinlerini etkisi altına alan mücadele ortaya konulmaktadır.

Yazar dünyamızda varolan doğruyla yanlış ve gerçekle yanılgı arasındaki savaşı tanımlamaktadır. Hepsinden iyisi, kitap Şeytan’ın kötülüğünü dile getirirken kişisel yaşantımızda O’nu hangi güçle alt edeceğimizi de açıklamaktadır.

Yazarın açık ve düz anlatımı, dolaysız uslubu, okurun ilgisini baştan sona çekecek niteliktedir. Ancak bu niteliklerin yanı sıra kitapta başka bir unsur daha vardır. Okurlar yazarın Tanrı tarafından esinlendiğine tanık olacaklardır.

Bu kitabı dünyamızın nasıl başladığını sorgulayan, kutsal tarihle ilgilenen, doğal dünyadaki ve insan yüreğindeki iyilik ve kötülük arasındaki çelişkilere tanık olan ve Kutsal Yazılar hakkında daha iyi bir anlayışa kavuşmayı arzu edenlere tavsiye ediyorum.