Sağlıklı Bir Hayat Yaşamak

Yedinci Gün Adventist Topluluğu, her bireyin özerkliğini ve Tanrı tarafından verilen seçtiği gücü tanır. Adventistler, davranış standartlarını zorunlu kılmak yerine birbirlerine, Tanrı’nın sevgisini ve bakımını olumlu örnekler olarak yaşatırlar.

Bu örneğin bir kısmı sağlığımıza dikkat etmeyi içerir; biz, Tanrı’nın bedenlerimize bakmamız için bizi çağırdığına, ilahi bir yaratılışın hakettiği saygıya onları muameleye tabi tuttuğuna inanıyoruz. Oburluk ve fazlalık, sağlığımız için zararlı olabilir.

Adventistler, sağlıklı yaşamın anahtarı ile dengeli ve tasarruf ömrü olduğuna inanmaktadır. Doğa, canlı sağlık için iyi şeyler zenginliği yaratır. Saf su, temiz hava ve güneş ışığı – sıkça kullanıldığında – temiz, sağlıklı yaşamları teşvik eder.

Tütün, alkol ve kaçınılması gereken zararlı maddeler, zihinlerde ve akıllıca seçimler yapmada, sapmaya yol açar. Et tüketimini önleyen dengeli bir vejetaryen diyet, kepekli tahıl, fındık, meyve ve sebze alımıyla birlikte vitamin B12 kaynağı ile birlikte şiddetli sağlığı da geliştirecektir.

Bu sağlık, bolluğu ile yaşamamızı isteyen seven bir Tanrı’nın bir armağanıdır. Böyle bir sevgiden yararlandığımızda, yaratıcımıza karşı bir minnettarlık ve minnet duygusu hissediyoruz.

Bu nedenle Adventistler sevinçli bir yaşamla Tanrı’yı övüyorlar.

...